Archiwalna strona Gminy Borowa  
Strona główna
poniedziałek, 27 maj 2019
 
 
Warsztaty bożonarodzeniowe PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 08 grudzień 2016
W oczekiwaniu z niecierpliwością na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Gminny Ośrodek Kultury w Borowej zorganizował warsztaty artystyczne związane z tematyką bożonarodzeniową. Pięknie ozdobiona choinka i to jeszcze we własnoręcznie wykonane bombki czy aniołki cieszy podwójnie.
Na pierwszym spotkaniu warsztatowym 24 listopada, prowadzący Pan Tadeusz Kuś przybliżył uczestnikom technikę wykonywania tradycyjnych aniołków ze słomy. Choć ozdoby ze słomy wyglądają bardzo efektownie - jak podkreślają uczestnicy warsztatów- wymagają dużej cierpliwości i nakładu pracy.
Czytaj całość...
 
Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 08 grudzień 2016
Rozporządzenie nr 1/2016 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Mielcu z dnia 2 grudnia 2016 r. w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu mieleckiego.
 
Przedłużenie terminu składania dokumentów OZE. Obniżenie kwoty wkładu własnego. PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 01 grudzień 2016
Informujemy mieszkańców Gminy Borowa zainteresowanych udziałem w projekcie parasolowym OZE, że na dzień 01.12.2016 r. wpłynęło 135 wniosków w związku z tym Gmina Borowa będzie aplikowała o środki w partnerstwie z innymi Gminami.
Na ostatnim konwencie Wójtów, który odbył się 29 listopada w Tuszowie Narodowym Wójtowie Gmin ustalili, że wkład własny finansowy mieszkańców do projektu zostanie obniżony i wyniesie 15% jego wartości. Dotyczy to złożonych deklaracji i tych, które jeszcze będzie można złożyć. 
Ta korzystna dla mieszkańców zmiana nastąpiła po analizie  wytycznych Urzędu Marszałkowskiego dotyczących opracowywania projektu w ramach RPO Województwa Podkarpackiego Oś Priorytetowa Czysta Energia, Działanie 3.1 Rozwój OZE.  Nabór wniosków
do Urzędu Marszałkowskiego,  potrwa do 2 marca 2017 roku. W związku z tym  przedłuża się  termin składania deklaracji w Gminie Borowa do dnia 15 grudnia 2016 r.
 
 
Obchody Święta Niepodległości PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 17 listopad 2016
11 listopada w Gminie Borowa odbyły się obchody odzyskania przez Polskę niepodległości, które przerodziły się w niezwykłą lekcję historii i patriotyzmu.
Uroczystości obchodów niepodległościowych tradycyjnie rozpoczęły się mszą w Kościele Parafialnym w Borowej w intencji Ojczyzny. Następnie wszyscy udali się pod pomnik ofiar bombardowania Borowej, gdzie zostały złożone wieńce i znicze przez poszczególne delegacje.
Podczas uroczystego koncertu, który rozpoczął się w sali widowiskowej GOK Borowa można było usłyszeć pieśni mówiące o wolności, walce i oddaniu Polsce.  Te słowa w patriotycznych pieśniach przekazał Zespół Bies-Bend z Przemyśla. Ich występ wywołał niezwykłe emocje.
Wójt Gminy Borowa Władysław Błażejowski skierował do zebranych kilka słów o naszej trudnej historii i o tym, czym jest współczesny patriotyzm.
Na zakończenie 11 listopadowych uroczystości Zarząd Gminny ZOSP RP w Borowej uhonorował medalami zasłużonych druhów strażaków i Sołtys Borowej - Panią Urszulę Jędrzejowską. 
Czytaj całość...
 
OZE - przedłużenie terminu składania wniosków PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
wtorek, 08 listopad 2016
Gmina Borowa informuje, że przedłuża termin składania wniosków dotyczących udziału w projekcie polegającym na budowie różnych rodzajów instalacji OZE, w tym w szczególności instalacji kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i kotłów na biomasę oraz pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych zlokalizowanych na budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Borowa.Przewidywane dofinansowanie wyniesie maksymalnie do 70% kosztów kwalifikowanych.
Mieszkańców zainteresowanych udziałem w Projekcie prosimy o złożenie Deklaracji udziału w Projekcie, Oświadczenia – kryteria rekrutacji, oraz Ankiety mającej na celu określenie doboru instalacji OZE. Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy, w nieprzekraczalnym terminie do 10.11.2016 r. (osobiście lub pocztą, decyduje data wpływu do Urzędu). Regulamin naboru ankiet wraz z załącznikami umieszczony jest na stronie internetowej Gminy Borowa w zakładce Informacje.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Projekcie.
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 91 - 99 z 554
Adres nowej strony

www.borowa.pl

Imieniny
27 Maja 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Beda, Izydor, Jan,
Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało 219 dni.
Kalendarz
P W Ś C P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Pogoda
Statystyka
Gościmy
Obserwuj bociany
 
Top! Top!