Informacje
Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak
piątek, 02 marca 2012
17 lutego 2012 r. w Publicznym Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie odbył się Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy. Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 9:00 pokazem nowoczesnych tańców w wykonaniu grup tanecznych z gimnazjum w Pławie.
Najmłodszą kategorię wiekową reprezentowały szkoły z Borowej i Glin Małych. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyła Oliwia Kalicka z Borowej oraz duet Marcelina Pietruszka i Weronika Maj z Glin Małych. Drugie miejsce ex aequo zdobyła Alicja Drożdż oraz duet Magdalena Trzpis i Dagmara Leśniak z Borowej. Trzecie miejsce zdobyła Julia Piskor z Borowej.
Starszą kategorię wiekową reprezentowały gimnazja z Górek i Pława. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyła Magdalena Gawżyńska z gimnazjum w Pławie oraz duet Magdalena Łępa i Julia Skop z gimnazjum w Górkach. Drugie miejsce zdobyła Anna Struzik z gimnazjum w Górkach. Trzecie miejsce zdobyła Anna Starzyk z gimnazjum w Pławie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dla pierwszych miejsc dodatkowo były nagrody rzeczowe. Na sali panowała miła atmosfera.
Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie zaprezentowali przygotowane utwory. Po konkursie uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym wrócili do swoich szkół.
336_1.JPG
336_2.JPG
336_3.JPG
336_4.JPG

Gimnazjaliści z Pława i Gawłuszowic medalistami Mistrzostw Polski PDF Drukuj E-mail
Napisał: Tomasz Pierzchała
poniedziałek, 23 maja 2011
W dniach 21 – 22 maja 2011 roku w Kębłowie - Wolsztynie odbył się finał B w kategorii juniorów młodszych. Bardzo duży sukces odniosła drużyna "ALFA" Borowa składająca się z chłopców z Gimnazjum w Pławie i Gawłuszowicach zajmując III miejsce. W zawodach wzięło udział sześć zespołów, które walczyły o miejsca VII–XII w ogólnej klasyfikacji Mistrzostw Polski.
Czytaj całość...

Polonistyczne sukcesy gimnazjalistów z Pława PDF Drukuj E-mail
środa, 16 marca 2011
Malwina Wojtusiak, uczennica klasy IIIA,  osiągnęła wielki sukces - została  laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.Kacper Nieć, uczeń klasy IIIB - zdobył tytuł finalisty tego konkursu

Nasze gimnazjum, nasz patron PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 27 września 2010
Wybór patrona to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdej szkoły. Walory osobowościowe, cechy charakteru i zasługi dla kraju spowodowały, że patronem Publicznego Gimnazjum w Pławie został Wincenty Witos. Społeczność gimnazjum odnalazła w postaci W. Witosa wzór godny naśladowania, doskonały przykład miłości do Ojczyzny. „Temu, który związał Polskę z Ludem a Lud z Polską” 19 września 2010 roku oddano należną cześć.

Sukcesy ucznia Publicznego Gimnazjum w Pławie PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 22 marca 2010

Uczeń klasy IIIc Publicznego Gimnazjum w Pławie – Stanisław Robak  osiągnął bardzo duże sukcesy w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Został laureatem konkursu matematycznego. Uzyskał 29 pkt z 35 pkt możliwych. Zdobycie tego tytułu zwalnia go z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno – przyrodniczej. Przygotowywany był do tego konkursu przez panią mgr Beatę Robak. Został również finalistą konkursu fizycznego (opiekun: mgr inż. Barbara Paluch – Tworek) oraz finalistą Ogólnopolskiego Konkursu i III edycji Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" (opiekun: mgr Paweł Komoński).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.