Archiwalna strona Gminy Borowa  
Strona główna arrow Informacje arrow Apel Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej
środa, 19 czerwiec 2019
 
 
Apel Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
środa, 25 październik 2017
Szanowni Państwo.
Mając na uwadze dobro i komfort użytkowników gminnej sieci kanalizacyjnej, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Borowej apeluje, aby zwracać uwagę, co wrzucamy do toalet. Pamiętajmy, że każdy niepodlegający rozdrobnieniu odpad stały, trafiający do muszli klozetowej, może spowodować unieruchomienie pompy w przepompowni, a także zator i zmniejszenie drożności przewodów kanalizacyjnych. Zatkane szmatami pompy to podstawowy powód zgłaszanych awarii systemu kanalizacji sanitarnej.
Aby uniknąć zapychania się pomp oraz przewodów kanalizacyjnych, przede wszystkim nie wolno wrzucać do muszli odpadów stałych, które mogą powodować zmniejszenie przepustowości, a w szczególności: popiołu, piasku, sznurków i szmat (nawet, jeżeli znajdują się one w stanie rozdrobnionym), chusteczek nawilżających i higienicznych, gąbek, wacików i pałeczek kosmetycznych, ściereczek, folii, środków higieny osobistej, tamponów, wkładek higienicznych, pampersów, prezerwatyw, włosów oraz resztek pożywienia.
Już jedna chusteczka używana do pielęgnacji niemowląt lub jakakolwiek szmata wrzucona do instalacji kanalizacyjnej może spowodować zatrzymanie pracy pompy. Usunięcia takiej awarii, czyli odblokowania pompy zawsze związane jest z kosztami, częste awarie spowodują szybsze zużywanie się pomp co wiąże się ze zwiększonymi kosztami eksploatacji przepompowni. Tak więc to Wy Odbiorcy macie duży wpływ na koszty związane z obsługą kanalizacji, a więc przede wszystkim na cenę ścieków. Koszty czyszczenia pomp, wymiany zepsutych części oraz zakup nowych pomp przyczyniają się do wzrostu opłat za odbiór ścieków.
Jeżeli zatem chcemy bezawaryjnie korzystać z sieci kanalizacyjnej bezwzględnie pamiętajmy o  tym, że odpadki pochodzące z gospodarstw domowych należy wrzucać do pojemników, zgodnie z ich przeznaczeniem.
 
wstecz   dalej »
Adres nowej strony

www.borowa.pl

Imieniny
19 Czerwca 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Borzysław, Gerwazy,
Julianna, Odo,
Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało 196 dni.
Kalendarz
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Pogoda
Statystyka
Gościmy
Obserwuj bociany
 
Top! Top!