Archiwalna strona Gminy Borowa  
Strona główna arrow Odnawialne źródła energii
niedziela, 19 maja 2024
 
 
Odnawialne źródła energii
Informacja o projekcie "Eco-energia w gminach: Padew Narodowa, Borowa i Gawłuszowice" PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
piątek, 27 października 2017
 
Rusza projekt parasolowy "Eco-Energia w gminach: Padew Narodowa, Borowa i Gawłuszowice" PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
środa, 18 października 2017
Gmina Padew Narodowa jako lider tytułowego projektu w dniu 29 września br. podpisała z Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego umowę o dofinansowanie na dostawę i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii na budynkach mieszkalnych osób fizycznych.
W związku z podpisaną umową miało miejsce spotkanie robocze w siedzibie lidera projektu z przedstawicielami partnerów projektu, tj. Gminą Borowa i Gawłuszowice. Celem spotkania było uzgodnienie i omówienie dalszych działań niezbędnych przy realizacji przedmiotowego projektu. Mając na względzie sprawną jego realizację zwracamy się do wszystkich mieszkańców, którzy złożyli deklaracje udziału w projekcie o przygotowanie i zabezpieczenie środków finansowych w domowych budżetach pokrywających wkład własny mieszkańca wraz z kosztami niekwalifikowalnymi.
W najbliższym czasie osoby biorące udział w projekcie otrzymają korespondencję wraz z umową użyczenia nieruchomości na potrzeby projektu ze wskazaną kwotą do zapłaty na wyodrębniony rachunek bankowy. Kwota nie podlega dzieleniu i musi zostać uiszczona w całości w podanym terminie, co będzie warunkowało podpisanie umowy z gminą. Nie dokonanie wpłaty we wskazanym terminie będzie skutkowało wykreśleniem osoby z projektu.
 
Informacja o wyborze wniosku PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
poniedziałek, 04 września 2017
Wójt Gminy Borowa informuje, że wniosek Gmin: Padew Narodowa, Borowa i Gawłuszowice o dofinansowanie zadania pn. „Eko-energia w gminach Padew narodowa, Borowa i Gawłuszowice” w ramach osi priorytetowej III Czysta energia działanie 3.1. Rozwój OZE – projekty parasolowe został wybrany do dofinansowania. Zadanie dotyczy złożonych przez Państwa wniosków w sprawie instalacji na obiektach ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz w obiektach pomp ciepła i kotłów na biomasę. W sprawie dalszego postępowania będziecie Państwo informowani za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telefonicznie oraz poprzez ogłoszenia. Prosimy o śledzienie strony internetowej Gminy Borowa w zakładce „Odnawialne źródła energii” w menu głównym.
W załączeniu lista rankingowa wniosków.
 
Przedłużenie terminu składania dokumentów OZE PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 12 stycznia 2017
Informujemy mieszkańców Gminy Borowa zainteresowanych udziałem w projekcie parasolowym OZE, że na dzień 12.01.2017 r. wpłynęło 210 wniosków w związku z tym Gmina Borowa będzie aplikowała o środki w partnerstwie z inną Gminą.
Własny wkład finansowy mieszkańców do projektu wyniesie 15% jego wartości plus podatek VAT. Dotyczy to złożonych deklaracji i tych, które jeszcze będzie można złożyć. 
Nabór wniosków do Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego Oś Priorytetowa Czysta Energia, Działanie 3.1 Rozwój OZE ustalony jest do dnia 2 marca 2017 roku.
Wszelkie informacje dotyczące projektu zamieszczone są na stronie internetowej Gminy Borowa: www.borowa.pl w menu "Odnawialne Źródła Energii".
Osoby zainteresowane projektem prosimy o utrzymanie poniżej podanego terminu.
Ostateczny termin składania deklaracji – do dnia 31.01.2017 r.
 
OZE - szacunkowe koszty instalacji PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 05 stycznia 2017
Szacunkowe koszty instalacji
 
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 10
Adres nowej strony

www.borowa.pl

Imieniny
19 Maja 2024
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Augustyn, Celestyn,
Iwo, Mikołaj,
Pękosław, Piotr,
Potencjana
Do końca roku zostało 227 dni.
Kalendarz
P W Ś C P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Pogoda
Statystyka
Gościmy
Obserwuj bociany
 
Top! Top!