OFICJALNA STRONA GMINY BOROWA  
Strona główna
niedziela, 19 listopad 2017
 
 
Projekt ROWES PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
wtorek, 19 wrzesień 2017

Projekt „Rzeszowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej ROWES – szansą rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie II” jest realizowany przez Rzeszowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w okresie od 1.01.2017 r. do 31.12.2019 r.

Szczegółowe informacje.

 
Informacja o źródłach pozyskiwania środków na usuwanie wyrobów zawierających azbest PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
wtorek, 19 wrzesień 2017
Informacja o źródłach pozyskiwania środków na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Borowa
 
Informacja o wyborze wniosku PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
poniedziałek, 04 wrzesień 2017
Wójt Gminy Borowa informuje, że wniosek Gmin: Padew Narodowa, Borowa i Gawłuszowice o dofinansowanie zadania pn. „Eko-energia w gminach Padew narodowa, Borowa i Gawłuszowice” w ramach osi priorytetowej III Czysta energia działanie 3.1. Rozwój OZE – projekty parasolowe został wybrany do dofinansowania. Zadanie dotyczy złożonych przez Państwa wniosków w sprawie instalacji na obiektach ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz w obiektach pomp ciepła i kotłów na biomasę. W sprawie dalszego postępowania będziecie Państwo informowani za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telefonicznie oraz poprzez ogłoszenia. Prosimy o śledzienie strony internetowej Gminy Borowa w zakładce „Odnawialne źródła energii” w menu głównym.
W załączeniu lista rankingowa wniosków.
 
Odkryj Piękno Gminy Borowa PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
piątek, 25 sierpień 2017
Konkurs został zorganizowany po raz drugi przez gminny ośrodek kultury w borowej, a patronat honorowy nad konkursem objął Przewodniczący Rady Gminy Borowa- Pan Marian Taran.
Głównym celem konkursu było stworzenie zbioru zdjęć prezentujących gminę Borowa w nowy sposób. Zdjęcia miały ukazać atuty i piękno okolicy. Ważne było, aby ująć na fotografii rejon takim, jakim widzą go jego mieszkańcy i odkryć zakątki znane tylko przez nielicznych.
Czytaj całość...
 
Gminne Dożynki w Surowej PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
piątek, 25 sierpień 2017
Dożynki - to szczególne wydarzenie obchodzone po zakończeniu prac na roli. Jest to czas dziękczynienia za zebrane plony, a także wyraz szacunku dla każdego rolnika za ich ciężką pracę.
Niezmiennie od prawie 20 lat, 15 sierpnia odbyły się Dożynki połączone z Gminnym Przeglądem Wieńca Dożynkowego w Surowej. Tradycyjnie część obrzędowa rozpoczęła się korowodem dożynkowym prowadzonym przez Młodzieżową Kapelę Ludową „Borowiacy”. W korowodzie uczestniczyły również grupy wieńcowe reprezentujące poszczególne sołectwa z naszej gminy jak i przedstawiciele sołectwa Otałęż.
Wszystkich przybyłych na Święto Plonów, w imieniu organizatorów, powitał sołtys Sołectwa Surowa- Pan Stanisław Miłoś. Poprosił on gospodarza uroczystości Wójta Gminy Borowa - Władysława Błażejowskiego o uroczyste otwarcie Dożynek. Na wspólne świętowanie za tegoroczne zbiory przybyli: Poseł na Sejm RP- Krystyna Skowrońska, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Jan Tarapata, Starosta Powiatu Mieleckiego – Zbigniew Tymuła, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec - Jacek Tarnowski, Dyrektor CKiSz w Połańcu - Joanna Juszyńska, Przewodniczący Rady Gminy Borowa - Marian Taran, Radni i Sołtysi Gminy Borowa.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 28 - 36 z 543
Zegar
Imieniny
19 Listopada 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Mironiega,
Paweł, Seweryn,
Seweryna
Do końca roku zostało 43 dni.
Kalendarz
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Pogoda
Statystyka
Gościmy
Obserwuj bociany
 
Top! Top!