Archiwalna strona Gminy Borowa  
Strona główna
czwartek, 25 lipca 2024
 
 
25 Finał WOŚP w Borowej PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
środa, 25 stycznia 2017
W niedzielę 15 stycznia 2017 roku już po raz jedenasty Gmina Borowa zagrała z Orkiestrą Jurka Owsiaka. Wolontariuszom oraz całemu sztabowi przyświecał zasadniczy cel 25 Finału WOŚP: "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".
Gminny Ośrodek Kultury w Borowej po raz piąty przyłączył się do akcji WOŚP organizując w niedzielne popołudnie festyn. W czasie spotkania na scenie borowskiego GOK-u zaprezentowali się uczniowie ze szkół z terenu gminy. Można było posłuchać prezentacji wokalnych i recytacji wierszy przedstawicieli: Niepublicznego Zespołu Szkół w Górkach, Zespołu Szkół Społecznych w Glinach Małych, Szkoły Podstawowej w Borowej i Publicznego Gimnazjum w Pławie. Do tegorocznych atrakcji możemy zaliczyć konkursy międzyszkolne: quiz na temat wiedzy o WOŚP, składanie puszek WOŚP na czas czy układanie plakatu „orkiestry”. Do zmagań międzyszkolnych przyłączyli się przedstawiciele Rady Gminy Borowa na czele z Panem Marianem Taranem.
Czytaj całość...
 
Przedłużenie terminu składania dokumentów OZE PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 12 stycznia 2017
Informujemy mieszkańców Gminy Borowa zainteresowanych udziałem w projekcie parasolowym OZE, że na dzień 12.01.2017 r. wpłynęło 210 wniosków w związku z tym Gmina Borowa będzie aplikowała o środki w partnerstwie z inną Gminą.
Własny wkład finansowy mieszkańców do projektu wyniesie 15% jego wartości plus podatek VAT. Dotyczy to złożonych deklaracji i tych, które jeszcze będzie można złożyć. 
Nabór wniosków do Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego Oś Priorytetowa Czysta Energia, Działanie 3.1 Rozwój OZE ustalony jest do dnia 2 marca 2017 roku.
Wszelkie informacje dotyczące projektu zamieszczone są na stronie internetowej Gminy Borowa: www.borowa.pl w menu "Odnawialne Źródła Energii".
Osoby zainteresowane projektem prosimy o utrzymanie poniżej podanego terminu.
Ostateczny termin składania deklaracji – do dnia 31.01.2017 r.
 
Ptasia grypa - apel do hodowców drobiu PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
środa, 11 stycznia 2017
Apel do hodowców drobiu
 
Konkurs "Na najładniejszą i bezpieczną posesję na terenie Gminy Borowa" PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
piątek, 06 stycznia 2017

Do tegorocznej, IX już edycji konkursu „Na najładniejszą i bezpieczną posesję na terenie Gminy Borowa” zgłoszono 16 posesji z terenu Gminy Borowa, z tego:
­6 w kategorii najładniejszy ogród,
6 w kategorii najładniejsza posesja wiejska oraz
­4 w kategorii najładniejsza i bezpieczna posesja rolnicza.

W kategorii najładniejszy ogród Komisja nagrodziła 6 posesji.

V miejsce Anna Duszkiewicz z Orłowa – fundator nagrody (żelazko) – sołtysi.
IV miejsce Agnieszka Ząbek z Borowej - fundator nagrody (talon na zakupy)  - Małgorzata Kwiatkowska właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowo Usługowego w Borowej oraz Janina Walska z Glin Małych - fundator nagrody (zestaw noży kuchennych) - Urszula Waręda-Zych właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego URSA w Borowej.
III miejsce Jadwiga Trzpis z Glin Małych - fundator nagrody (kuchenka mikrofalowa) - Stanisław Blicharz właściciel Firmy Handlowo Usługowej „Brusta” w Borowej.
II miejsce Marta Śpiewak z Orłowa fundator nagrody (miniwieża) - Jan Tarapa właściciel Zakładu Produkcyjno-Handlowego w Tuszowie Narodowym oraz Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
I miejsce Dorota Taras-Grzelak z Glin Wielkich - fundator nagrody (wyciskarka do soków) - Starosta Powiatu Mileckiego Zbigniew Tymuła.

Czytaj całość...
 
OZE - szacunkowe koszty instalacji PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 05 stycznia 2017
Szacunkowe koszty instalacji
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 82 - 90 z 553
Adres nowej strony

www.borowa.pl

Imieniny
25 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Jakub, Krzysztof,
Nieznamir, Sławosz,
Walentyna
Do końca roku zostało 160 dni.
Kalendarz
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Pogoda
Statystyka
Gościmy
Obserwuj bociany
 
Top! Top!