OFICJALNA STRONA GMINY BOROWA  
Strona główna
poniedziałek, 29 maj 2017
 
 
Zjazd Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
poniedziałek, 21 marzec 2016
W sobotę dnia 19 marca 2016 roku odbył się Zjazd Gminny ZOSP RP w Borowej.
W zjeździe uczestniczyli przedstawiciele dziesięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Dokonano wyboru nowego Zarządu ZOSP RP w Borowej. Prezesem Został dh Zdzisław Moryto, wiceprezesami dh. Augustyn Basztura i Stanisław Borowiec. Komendantem gminnym został dalej na następną kadencję dh Zbigniew Pezda, a jego zastępcą dh Edward Borowiec. Nowym Skarbnikiem został dh Mieczysław Kwiatkowski. Funkcję Sekretarza w dalszym ciągu będzie pełnił dh Marek Jędrzejowski. Zarząd Gminny ZOSP RP w Borowej liczy 21 osób. Prezydium Zarządu liczy siedem osób. Delegatami na Zjazd Powiatowy w Mielcu Zostali wybrani: Zdzisław Moryto, Zbigniew Pezda, Stanisław Borowiec, Augustyn Basztura.
Czytaj całość...
 
Dzień Kobiet PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
piątek, 11 marzec 2016
„Kobieta w połowie jest małą prawdą, w połowie małym kłamstwem, a w całości - wielką niewiadomą ....”
   
 Międzynarodowy Dzień Kobiet od wieku świętowany w dniu 8 marca, na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych. W naszej gminie każdego roku pamięta się o tym szczególnym dniu, więc nie mogło go zabraknąć i w tegorocznym kalendarzu imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowej. W sobotni wieczór 12 marca, delegacje pań z każdej miejscowości naszej gminy zostały zaproszone na spotkanie, aby uczcić ich święto. Dyrektor GOK Borowa Pani Marta Gaździak i przewodniczący Rady Gminy Borowa Pan Marian Taran, powitali zaproszonych gości i przekazali Paniom serdeczne życzenia oraz podziękowania za dotychczasową pomoc i współpracę przy realizacji wielu przedsięwzięć społeczno-kulturalnych w gminie
Czytaj całość...
 
Zmiany we władzach jednostek OSP. PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
piątek, 11 marzec 2016
Ochotnicze straże pożarne należące do najstarszych organizacji w Polsce. Ich zaangażowanie na rzecz zabezpieczania i ochrony przed pożarami spełniały bardzo ważne społeczne funkcje. Często działalność OSP wykraczała daleko poza cele, dla których pełnienia zostały powołane, będąc często jedyną legalną organizacją społeczną w swoim środowisku. Straże pożarne organizowały różnorodną działalność, a strażacy cieszyli się z reguły dużym autorytetem i sympatią społeczeństwa.
Te wysiłki nadal spotykają się z szerokim społecznym poparciem i  uznaniem. W 1997, 2001, 2010 roku jednostki gminne OSP brały czynny i ofiarny udział w działaniach przeciwpowodziowych. Ich zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym i poszkodowanym było bezcenne.
Czytaj całość...
 
Ferie z GOK-iem PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
wtorek, 01 marzec 2016

  Pierwszy tydzień ferii rozpoczęliśmy mocnym akcentem, którym był wyjazd do Kina „Galaktyka” w Mielcu na film animowany „Odlotowa przygoda”. Po projekcji, uczestnicy wyjazdu zostali zaproszeni do Klubu Bilardowego „Dziewiątka” w Mielcu, gdzie poznali tajniki bilardu i mogli spróbować swoich sił w tym sporcie. Dużym zainteresowaniem dzieci, cieszyły się warsztaty manualne, na których poznali różne sposoby tworzenia zwierząt, kwiatów i różnych przedmiotów z balonów. O tym, że warsztaty były udane, świadczył uśmiech na twarzach uczestników spotkania jak i mnóstwo kolorowych, fantazyjnie wymodelowanych balonów w ich rękach.
Kolejny dzień ferii to zmagania plastyczne. Propozycja miło spędzonego popołudnia, zawierała własnoręczne wykonanie filcowych sówek. Choć temat był trudny, wszyscy poradzili sobie wspaniale, wykonując kolorowe maskotki.

Czytaj całość...
 
Koncerty zimowe PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 25 luty 2016

Przełom stycznia i lutego to moment na podsumowanie półrocznej pracy zespołów artystycznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Ze względu na dużą liczbę zajęć artystycznych i uczęszczających na nie dzieci, coroczny Koncert Zimowy został podzielony na dwie części.
W pierwszej - 30 stycznia na scenie GOK Borowa prezentował się zespół wokalny w asyście dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia gry na gitarze i keyboardzie. Pod okiem instruktor - Pani Ewy Smolarek przygotowali przepiękny koncert kolęd i pastorałek. Młodzi artyści, zabrali przybyłych na muzyczne spotkanie gości, w niezapomnianą podróż - w świat bożonarodzeniowej muzyki czerpiąc inspiracje z bogactwa kultury polskiej. 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 82 - 90 z 526
Zegar
Imieniny
29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.
Kalendarz
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Pogoda
Statystyka
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
Obserwuj bociany
 
Top! Top!