Archiwalna strona Gminy Borowa  
Strona główna
wtorek, 15 październik 2019
 
 
Odkryj Piękno Gminy Borowa PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
piątek, 25 sierpień 2017
Konkurs został zorganizowany po raz drugi przez gminny ośrodek kultury w borowej, a patronat honorowy nad konkursem objął Przewodniczący Rady Gminy Borowa- Pan Marian Taran.
Głównym celem konkursu było stworzenie zbioru zdjęć prezentujących gminę Borowa w nowy sposób. Zdjęcia miały ukazać atuty i piękno okolicy. Ważne było, aby ująć na fotografii rejon takim, jakim widzą go jego mieszkańcy i odkryć zakątki znane tylko przez nielicznych.
Czytaj całość...
 
Gminne Dożynki w Surowej PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
piątek, 25 sierpień 2017
Dożynki - to szczególne wydarzenie obchodzone po zakończeniu prac na roli. Jest to czas dziękczynienia za zebrane plony, a także wyraz szacunku dla każdego rolnika za ich ciężką pracę.
Niezmiennie od prawie 20 lat, 15 sierpnia odbyły się Dożynki połączone z Gminnym Przeglądem Wieńca Dożynkowego w Surowej. Tradycyjnie część obrzędowa rozpoczęła się korowodem dożynkowym prowadzonym przez Młodzieżową Kapelę Ludową „Borowiacy”. W korowodzie uczestniczyły również grupy wieńcowe reprezentujące poszczególne sołectwa z naszej gminy jak i przedstawiciele sołectwa Otałęż.
Wszystkich przybyłych na Święto Plonów, w imieniu organizatorów, powitał sołtys Sołectwa Surowa- Pan Stanisław Miłoś. Poprosił on gospodarza uroczystości Wójta Gminy Borowa - Władysława Błażejowskiego o uroczyste otwarcie Dożynek. Na wspólne świętowanie za tegoroczne zbiory przybyli: Poseł na Sejm RP- Krystyna Skowrońska, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Jan Tarapata, Starosta Powiatu Mieleckiego – Zbigniew Tymuła, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec - Jacek Tarnowski, Dyrektor CKiSz w Połańcu - Joanna Juszyńska, Przewodniczący Rady Gminy Borowa - Marian Taran, Radni i Sołtysi Gminy Borowa.
Czytaj całość...
 
Decyzje Starosty Powiatu Mieleckiego PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
środa, 16 sierpień 2017
Decyzje Starosty Powiatu Mieleckiego o uznaniu nieruchomości za mienie gromadzkie.
 
Dni Gminy Borowa PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
środa, 09 sierpień 2017
Miesiąc sierpień rozpoczęliśmy świętując po raz kolejny „Dni Gminy Borowa”. Jest to impreza mająca na celu zarówno upamiętnienie wydarzeń, które miały miejsce w czasie II wojny światowej oraz propagowanie aktywnego spędzania wakacji.
Tradycyjnie obchody „Dni Gminy Borowa” rozpoczęto mszą świętą w intencji ofiar bombardowania i poległych mieszkańców gminy w czasie II wojny światowej. Przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych instytucji złożyli wieńce oraz znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary bombardowania Borowej.
Część rekreacyjno- sportowa rozpoczęła się już o godz. 12.00 meczami półfinałowymi w ramach Turnieju Piłkarskiego „ O Puchar Wójta Gminy Borowa”. Z pojedynków półfinałowych Borowa- Pławo i Wola Pławska – Sadkowa Góra w finale spotkały się drużyny sołectw Borowa i Wola Pławska, to między nimi rozegrały się „losy” pucharu. I tak trofeum, po zaciętym pojedynku, do następnego roku będzie przebywać w Woli Pławskiej. Organizatorzy przygotowali upominki dla wszystkich drużyn biorących udział w zmaganiach „O Puchar Wójta Gminy Borowa”.
Czytaj całość...
 
Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
wtorek, 08 sierpień 2017

Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 37 - 45 z 554
Adres nowej strony

www.borowa.pl

Imieniny
15 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Brunon, Gościsława,
Jadwiga, Sewer,
Tekla, Teresa
Do końca roku zostało 78 dni.
Kalendarz
P W Ś C P S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Pogoda
Statystyka
Gościmy
Obserwuj bociany
 
Top! Top!