OFICJALNA STRONA GMINY BOROWA  
Strona główna
poniedziałek, 29 maj 2017
 
 
Majówka w Surowej PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 19 maj 2016
Umajone dni - tak można nazwać Święto Zesłania Ducha Świętego nazywane również Pięćdziesiątnicą, a w polskiej tradycji ludowej nazywa się je Zielonymi Świątkami. W Polsce zwyczaje zielonoświątkowe wywodzą się jeszcze z czasów pogańskich i przypadają w najpiękniejszym okresie roku, kiedy przyroda całym swym pięknem rozkwita, a zieleń łąk, sadów i lasów napawa nadzieją na lepsze dni. Wszędzie po wsiach i po miastach powszechnie majono zielenią domy, świątynie i przydrożne kapliczki, zatykając brzozowe gałązki za drzwi, futryny okien, za obrazy w izbach, strojono płoty i całe obejścia gospodarskie, podłogi w izbach wyścielano tatarakiem nawiązując do powiedzenia: „Zielone Świątki- tatarak w kątki”.
Czytaj całość...
 
Uroczyste obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
poniedziałek, 09 maj 2016

„Rozwiń skrzydła, Orle Biały - i koroną złotą świeć. Do przeszłości Polski całej w sercach naszych miłość wznieć!”. Te słowa Józefa Stemlera przyświecały uroczystym obchodom 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w Borowej. Wiele osób tego dnia podkreślało, że jest to ważna data dla każdego z nas.
Uroczyste obchody rozpoczęto mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Kościele Parafialnym w Borowej. Następnie wszyscy zebrani przeszli pod pomnik ofiar poległych w czasie bombardowania Borowej. Tam delegacje władz samorządowych, placówek oświatowych i instytucji lokalnych złożyły symboliczne wiązanki, oddając hołd poległym w obronie kraju. Przy pomniku również odmówiono modlitwę w intencji wszystkich obrońców Polski poprowadzoną przez ks. Stanisława Polka.
Wójt Gminy Borowa - Władysław Błażejowski przybliżył zebranym historię wydarzeń 3 majowych. Jednocześnie zwrócił uwagę na wartość wolności oraz możliwość różnych wyborów w wolnym kraju.

Czytaj całość...
 
Zbiórka przedmiotów wielkogabarytowych PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
piątek, 29 kwiecień 2016
 
Konkurs fotogtraficzny Odkryj piękno Gminy Borowa PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
środa, 27 kwiecień 2016
Regulamin konkursu.
 
PSeAP zakończenie realizacji projektu PDF Drukuj E-mail
Napisał: Robert Myjak   
czwartek, 21 kwiecień 2016

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, 3 oś priorytetowa "Społeczeństwo informacyjne"

Zasadniczym celem projektu „Podkarpacki System e-Administracji Publicznej" jest zapewnienie mieszkańcom Podkarpacia możliwości korzystania z szerokiego zakresu usług publicznych dostępnych drogą elektroniczną dzięki budowie regionalnego środowiska e-Administracja, wprowadzeniu zdefiniowanych procedur obsługi i standardów informatycznych oraz modernizacja infrastruktury teleinformatycznej urzędów administracji lokalnej. Efektem realizacji ww. celu będzie m.in. podniesienie atrakcyjności regionu dla inwestorów zewnętrznych, zwiększenie konkurencyjności rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, a to prowadzi do wzrostu krajowej i międzynarodowej konkurencyjności gospodarki województwa podkarpackiego. Ponadto zakłada się istotny wpływ tego projektu na stan infrastruktury teleinformatycznej w skali całego województwa. Realizacja rozwiązań będących przedmiotem projektu wymusi rozwój infrastruktury łącz telekomunikacyjnych na tym obszarze.

Projekt ukierunkowany jest na:
- podniesienie efektywności działań administracji publicznej oraz jakości usług publicznych dla obywateli,
- zawiązanie w oparciu o realizowany projekt - sieci współpracy samorządów w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego na Podkarpaciu,
- zbudowanie bazowej regionalnej i lokalnej infrastruktury teleinformatycznej administracji samorządowej Podkarpacia, która pozwoli na wdrażanie projektów społeczeństwa informacyjnego w regionie,
- spełnienie prawnych zobowiązań w związku z obowiązkami wynikającymi z rozporządzeń do ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne m.in.:
- wnoszenie podań w formie elektronicznej, elektroniczna skrzynka podawcza, urzędowe poświadczenie odbioru, repozytoria formularzy elektronicznych, podpis elektroniczny.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 73 - 81 z 526
Zegar
Imieniny
29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.
Kalendarz
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Pogoda
Statystyka
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
Obserwuj bociany
 
Top! Top!